Robert Pietryszyn nie jest już prezesem Lotosu

Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała w środę 9. listopada Roberta Pietryszyna z funkcji prezesa tej spółki - podał koncern.

Decyzją Rady obowiązki prezesa będzie pełnił Marcin Jastrzębski, dotychczasowy wiceprezes ds. operacyjnych.Pietryszyn był prezesem Grupy Lotos od 13 maja 2016 roku. Wcześniej przez miesiąc pełnił obowiązki szefa Lotosu, gdzie trafił z zarządu PZU. Był uważany za przyjaciela Adama Hoffmana i protegowanego ministra skarbu Dawida Jackiewicza. To prawdopodobnie było również powodem odwołania z zarządu Lotosu. Aktualne pozostaje pytanie czy obecna władza ma tak duże zasoby kadrowe że może rezygnować z tak doświadczonego menedżera jak Pietryszyn?

Rada Nadzorcza zdecydowała również o powierzeniu z dniem 9 listopada 2016 r. pełnienia obowiązków prezesa zarządu Marcinowi Jastrzębskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu ds. operacyjnych.

Zobacz również:Grupa Lotos SA to jedno z największych przedsiębiorstw w kraju. Prowadzi działalność w Polsce i poza jej granicami, zajmując się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych.

W Grupie Lotos Skarb Państwa ma 53,19 proc. udziałów. NN (ING) OFE posiada 5,73 proc., PZU OFE ma 5,02% a pozostali akcjonariusze 36,06 proc. W skład grupy kapitałowej, poza Grupą Lotos, która zarządza rafinerią w Gdańsku, wchodzi 15 spółek ze znakiem Lotos.

2-3 marca 2017 r. Zarejestruj się Jedyna w roku konferencja poświęcona rządowym projektom IT. Pierwszy dzień poświęcony będzie strategii informatyzacji państwa do 2020 r. oraz najważniejszym projektom informatycznym realizowanym na szczeblu centralnym. Drugi dzień skoncentruje się na zastosowaniach technologii IT w sektorach, których rozwój determinuje polityka państwa i w których nowe technologie odegrają w najbliższych latach wielką rolę: energetyce,...