Robert Pietryszyn nie jest już prezesem Lotosu

Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała w środę 9. listopada Roberta Pietryszyna z funkcji prezesa tej spółki - podał koncern.

Decyzją Rady obowiązki prezesa będzie pełnił Marcin Jastrzębski, dotychczasowy wiceprezes ds. operacyjnych.Pietryszyn był prezesem Grupy Lotos od 13 maja 2016 roku. Wcześniej przez miesiąc pełnił obowiązki szefa Lotosu, gdzie trafił z zarządu PZU. Był uważany za przyjaciela Adama Hoffmana i protegowanego ministra skarbu Dawida Jackiewicza. To prawdopodobnie było również powodem odwołania z zarządu Lotosu. Aktualne pozostaje pytanie czy obecna władza ma tak duże zasoby kadrowe że może rezygnować z tak doświadczonego menedżera jak Pietryszyn?

Rada Nadzorcza zdecydowała również o powierzeniu z dniem 9 listopada 2016 r. pełnienia obowiązków prezesa zarządu Marcinowi Jastrzębskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu ds. operacyjnych.

Zobacz również:

  • Polityka aktywności i konkretów


Grupa Lotos SA to jedno z największych przedsiębiorstw w kraju. Prowadzi działalność w Polsce i poza jej granicami, zajmując się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych.

W Grupie Lotos Skarb Państwa ma 53,19 proc. udziałów. NN (ING) OFE posiada 5,73 proc., PZU OFE ma 5,02% a pozostali akcjonariusze 36,06 proc. W skład grupy kapitałowej, poza Grupą Lotos, która zarządza rafinerią w Gdańsku, wchodzi 15 spółek ze znakiem Lotos.

21 września 2017 r. Zarejestruj się Do dziś tytułem Lidera Informatyki poszczycić się może blisko 100 firm. W konkursie wyłaniamy firmy i instytucje, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania IT, aby zwiększyć efektywność swoich działań. Już 21 września poznamy laureatów Konkursu Lider Informatyki 2017.

25 września 2017 r. Zarejestruj się Konferencja Agile w biznesie jest dedykowana liderom zmian i kadrze zarządzającej. To jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce, które skupia menedżerów wyższego i średniego szczebla z dużych i średnich organizacji i jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w tym gronie. W tym roku przyjęliśmy formułę jednodniowego spotkania, by w formie intensywnego dnia zaproponować Państwu maksimum korzyści i inspiracji.

28-29 września 2017 r. Zarejestruj się Konferencja E-commerce Standard to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i posiadająca najdłuższą historię konferencja poświęcona tematyce sprzedaży produktów i usług przez Internet.Jak co roku, konferencji będzie towarzyszyła premiera raportu z ogólnopolskiego badania branży e-commerce.E-commerce Standard 2017 to nie tylko wiedza i nowe doświadczenie, to także możliwość networkingu i nawiązania nowych relacji w branży...